KHL Medveščak Zagreb – Orli Znojmo 1:7

Znojmo skvěle zahájilo zápas dvěma brankami, které přinesly klid na znojemské hokejky. Zápas se tak hned od začátku hrál převážně jen na jednu stranu. Orli na soupeře vyslali více než dvojnásobný počet střel a nezaváhali ani v zakončení.


foto: Orli Znojmo

Třetiny: 1:2, 0:4, 0:1. Branky a nahrávky: 17. Svensson (Brine, Kegalj) – 1. Matuš (Němec, Hlava), 6. Matuš (Němec, Hlava), 22. Kalus (McPherson, Parkkonen), 30. Hlava (Matuš, Tejnor), 34. McPherson (Stretch, Lattner), 40. Němec (Matuš, Hlava), 60. Oščádal (Novák, Parkkonen). Rozhodčí: Gruber, Sternat – Nedeljkovic, Žgonc. Vyloučení: 4:3, navíc Miličič – Stehlík oba 5 minut. Diváci: 2376. Střely na branku: 25:51. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

KHL Medveščak Zagreb: Rosandič – Robar, Čepon, Jačmenjak, Vedlin, Tadič, Kegalj, Krikšič – Svensson, Brine, Zanoški – Miličič, Jankovič, Simšič – Mikulič, Fičur, Jarčov L. – Mirič, Jarčov F., Bukovič.

ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Vainonen, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Matuš, Němec – Novák, Bulín, Špaček – Oščádal.


Díky výrazné přeměně kádru Medveščaku po odchodu hlavního sponzora, nastupovalo Znojmo do zápasu v roli favorita. Už po šedesáti vteřinách se Znojemští poprvé radovali, když se nahrávka Radima Matuše se štěstím odrazila od zad brankáře Rosandiče rovnou do klece. Následovala přesilovka Orlů, kteří si vybudovali tlak a po jejím konci skórovali. Byl to opět Radim Matuš, který doklepl Rosandičovo vyražení za jeho záda. Znojmo poté trochu polevilo, což soupeř potrestal. Björn Svensson si z levého křídla najel až před Lassilu a vyškolil ho svým bekhendovým blafákem.

Ve druhé třetině naprosto dominovali hosté. Nejprve Parkkonen vyvezl kotouč do útoku a našel McPhersona, který předal puk Markovi Kalusovi. Tomu už stačilo jen prostřelit Rosandiče mezi rukou a tělem. O osm minut později vyrazil brankář domácích puk po Tejnorově nahození jen před sebe, tam stál připravený Nicolas Hlava a okamžitě zakončoval.

Záhřeb zůstával pod obrovským tlakem, a tak na sebe i další gól nenechal dlouho čekat. Allan McPherson poslal po ledě puk mezi brankářovy betony. V poslední minutě ještě pálil okamžitě po buly Erik Němec a přesně zacílil horní růžek.

Třetí třetina přinesla opět mnoho šancí. Skórovat mohl Parkkonen, Němec nebo třeba Kalus. Šance se ale díky přesilovým hrám objevovaly i na druhé straně. Fantastický Lassila, ale poctivě bránil znojemskou svatyni. Nejvýznamnější zákrok si připsal ve dvaapadesáté minutě, když stál tváří v tvář Niku Simšičovi. Ten si znojemského brankáře položil a mířil k horní tyči, Lassilova lapačka ale byla pohotová a vytáhla puk z brankové čáry ven.

Ke konci třetiny ještě došlo k bitce, během které Jakub Stehlík strhl na zem Matiju Miliče. Padesát vteřin před koncem třetiny si připsal svůj první seniorský gól Vladimír Oščádal, který svou střelou k bližší tyči překonal Rosandiče a ztvrdil výhru Znojma.

Nikola Katolická – OZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *