Vyhlášení nejlepších florbalistů TJ Znojmo Laufen CZ za rok 2018

V pátek 30. 11. se v reprezentační přestávce florbalové Super ligy konal v prostorách Modrých sklepů v Novém Šaldorfě již 8. večírek oddílu florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ, který kromě svého tanečně zábavného účelu měl za cíl vyhodnotit rok 2018 po sportovní stránce.


K dalšímu výraznému úspěchu znojemských florbalistů v roce 2018 je třeba zařadit nominaci tří hráčů oddílu na Akademické MS v polské Lodži, kteří s českou akademickou reprezentací získali zlato pro Českou republiku, jmenovitě Martin Šindelář, Martin Pánek a Daniel Krejčíř… foto: archiv oddílu

V úvodu předseda oddílu Bedřich Daberger přivítal pana Jana Blahu, místostarostu Města Znojma, města, které podporuje sport, a tím i florbal a velkou měrou se tak podílí na sportování mládeže a na výsledcích, kterých znojemští sportovci dosahují.

Dále konstatoval, že uplynulá sezona byla opět vydařená. K největším sportovním úspěchům patřila výhra A týmu v play down nad Bulldogs Brno a tím udržení se v Tipsport Superlize. Dalším obrovským úspěchem byla účast a umístění mladých florbalistů na United World Games 2018 v Klagenfurtu, olympiádě mládeže, kde v atmosféře podobné dospělácké olympiádě florbalisté získali čtyři medaile – U13 zlato a bronz, U15 zlato a U 17 bronz. K dalším úspěchům oddílu patřila dvě 3. místa starších žákyň na Prague Florbal Cupu a Hummel Cupu v Brně, 4. místo stejných děvčat na neoficiálním MČR. K dalším velkým úspěchům zařadil 3. místo starších žáků do 15 let na pražském turnaji UNIP CUP Prague. Úspěšně si členové oddílu vedli i v anketě Sportovec Znojemska za rok 2017, vyhlášené na jaře letošního roku – zasloužené ohodnocení trenéra A týmu a šéftrenéra oddílu J. Šťastníka prvním místem ve zmiňované anketě, nejlepší kolektivem Znojemska se stal A tým oddílu. Velkým oceněním práce oddílu bylo i udělení prestižní Ceny Města Znojma letos v září za sportovní reprezentaci města.

K dalšímu výraznému úspěchu je třeba zařadit nominaci tří hráčů oddílu na Akademické MS v polské Lodži, kteří s českou akademickou reprezentací získali zlato pro Českou republiku, jmenovitě Daniel Krejčíř, Martin Pánek a Martin Šindelář.

Dále předseda oddílu velice kladně hodnotil výbornou úroveň trenérů a činnost všech družstev, ve kterých je zapojeno více než 350 dětí, členů oddílu, pro které v roce 2018 bylo připraveno mnoho zajímavých akcí, kromě jejich základních florbalových činností, ať už to byly florbalové kempy, pobyt u moře v Itálii, turnaje mimo jejich dané soutěže a další. I nadále v oddíle funguje florbalová akademie pro talentované florbalisty, kteří trénují v ranních hodinách a kromě florbalu se zabývají i ostatními sporty a sportovními činnostmi.  Oddíl spolupracuje se ZŠ ul. Mládeže a i díky této spolupráci v loňském roce i letos postoupili žáci této školy mezi nejlepší florbalové školy z celé ČR. Ovšem všech těchto úspěchů a aktivit by se nedalo dosáhnout bez finanční podpory jednak ze strany státu, jednak ze strany Města Znojma, bez které by oddíl nebyl na takové výši ani kvalitou ani kvantitou. Důležití jsou samozřejmě i další podporovatelé, kteří florbalu pomáhají finančně.

Dále Bedřich Daberger připomněl i další důležitý faktor úspěšného sportování mládeže a to jsou rodiče, kteří vedou svoje děti ke sportu a kolikrát a je i za cenu svých osobních ústupků podporují v akcích, které pro ně oddíl připravuje.  Vyhlášení nejlepších florbalistů oddílu za rok 2018 letos bylo připraveno nově, ne podle kategorií, ale podle ročníků narození.

 2009

Jakub Žižka, navštěvuje Základní školu v Příměticích a i přes svůj mladý věk hraje už druhým rokem za elévy. Na hřišti ho nelze přehlédnout pro jeho tah do brány a nebezpečnou střelu. Matyáš Reich, žák ZŠ Mládeže, je v kategorii elévů prvním rokem. Vyčnívá především tvrdou střelou, kterou je schopný ohrozit branku soupeře z každého místa na hřišti. Samira Hrůzová nastupuje i přes své mládí pravidelně za starší kategorii. Tato žákyně ZŠ nám. Republiky vyniká svojí průbojností a tvrdou střelou.

 2008 

Michal Navrátil, žák ZŠ Mládeže, svým přístupem k tréninku motivuje ostatní spoluhráče. Patří mezi nejdůležitější hráče v týmu. David Veselý působí na hřišti jako malý šikula, který umí nahrát i sám zakončit, v tréninku pracuje vždy naplno. Na základní školu chodí do Přímětic.  Lucie Prokůpková chodí na ZŠ Mládeže a jako jediná dívka v týmu to nemá se svými spoluhráči jednoduché. Kluci ji přes to respektují za její přístup k tréninku a florbalovou všestrannost.

 2007

Adam Kylián, hráč týmu mladších žáků, žák ZŠ nám. Republiky, univerzál, přechází ze systému 3 na 3 (elévové), aktuálně centr, vyniká svoji technikou. Damián Jelínek, také hráč týmu ml. žáků, žák ZŠ Mládeže, obránce, skvělý v soubojích 1 na 1. Natálie Plánková je žákyní ZŠ Pražská a jejím týmem jsou mladší žákyně. Na Natálce je vždy vidět, jak florbal miluje, a každý trénink pilně pracuje na tom, aby se zlepšovala.

 2006

Martin Vavřina, hráč týmu ml. žáci, žák ZŠ Mládeže, univerzál, hrává i za starší kategorie, velký talent znojemského florbalu, který vyniká svojí všestranností. Daniel Málek, také hráč týmu ml. žáci, žák ZŠ Pražská, velký malý bojovník, vyniká svojí rychlostí a tvrdou střelou, nebojí se projít hned přes několik protihráčů naráz. Lucie Baldreichová, hráčka týmu mladší žáci, žákyně ZŠ Mládeže, jeden z největších talentů oddílu. Lucka pravidelně nastupuje za chlapecké kategorie, jak v mladších, tak i ve starších žácích. Vyniká svou technikou a přehledem o hře.

 2005

Tadeáš Hoch, hráč týmu starší žáci, žák ZŠ Mládeže, rozený střelec, vyniká svoji fyzickou připraveností a skvělým tahem na bránu. Jakub Čech, tým starší žáci, žák  ZŠ Mládeže – univerzál, který dokáže skvěle zahrát jak v útoku, tak i v obraně. Silový hráč, který využívá svoji rychlost a tvrdou střelu. Lucie Oujezdská, hráčka týmu st. žákyň, žákyně ZŠ Tasovice. Lucka vyniká na hřišti neuvěřitelnou fyzickou kondicí, má nebezpečnou střelu a ráda se zapojí do kombinace.

 2004

Martin Král, hráč týmu starší žáci, žák ZŠ Šumná – obránce, který již vloni jako prvoročák nastupoval za dorost. Martin je jedním z nejvyšších hráčů i v dorostu. Jeho předností je zcela jistě technika s míčkem a skvělý přehled o hře. Radek Pechura, tým starší žáci, žák ZŠ Mládeže, brankář, který stál u většiny úspěchů mládežnických celků oddílu (Gothia, Prague Games), přes svoji výšku je velice pohyblivý, a tím dělá problémy i těm nejlepším střelcům.  Eliška Nesnídalová, žákyně ZŠ Přímětice, kapitánka starších žákyň, je velmi chytrou obránkyní, která dokáže podržet míček a založit útok svého týmu.

 2003

Štěpán Blažek, žák GPOA, osmileté gymnázium, obránce dorostenců i juniorů – skvělý technik s velkým přehledem o hře. Velký talent, který již nakouknul i na trénink A-týmu. Lukáš Černý, žák Gymnázia Dr. Karla Polesného – sportovní třída – za poslední rok udělal velký pokrok, silný hráč s výborným krytím míčku Eliška Willmannová, žákyně Gymnázia Dr. Karla Polesného, je pilířem obranných řad dorostenek, v poslední době na sobě hodně zapracovala. Vyniká herním myšlením a má velmi dobrou střelu.

 2002 

Lukáš Matoušek, žák GPOA, talentovaný univerzál, který se za poslední rok vypracoval v leadera dorostu a také i juniorů. Lukáš pravidelně patří mezi hráče, kteří doplňují tréninky A-týmu, a tím získává obrovské zkušenosti. Jan Benko, hráč týmu dorost a junioři, také žák GPOA, velký talent znojemského florbalu, každým rokem patří mezi nejšikovnější hráče. Vyniká svojí technikou a florbalovým cítěním.  Marie Bartušková, studentka střední zdravotní školy, patří k nejzkušenějším hráčkám dorostenek a na hřišti nevypustí jediný souboj, platná je především v obraně, kde dokáže rozvinout útok svého týmu.

Na závěr programu byli vyhlášeni junioři a A tým, kterým ocenění předal místostarosta města Znojma Jan Blaha.

 Junioři

Třetí místo – Matouš Neubauer, odchovanec Jemobu (Jemnice, Moravské Budějovice), univerzál, který vyniká jak v obraně, tak i v útoku. V letošní sezoně ho brzdí zranění zad, ale do budoucna je možno doufat, že se bude bít i o šanci v A-týmu, 2. místo -Petr Mašek, také student GPOA – Informační technologie – šikula, který má předpisovou střelu jak tahem, tak i příklepem. Patří k nejlepším kanonýrům juniorů a také B-týmu, kde sbírá cenné zkušenosti, 1. místo – Zdeněk Frank, student GPOA – pedagogické lyceum – nejzkušenější ze všech juniorů, stabilní člen A-týmu, který byl součástí kádru již v několika utkáních Tipsport Superligy.

Před vyhlášením A týmu ještě byla vyhlášena hvězda Play down a mimořádnou cenu za udržení Tipsport Superligy pro Áčko získal Jan Hándl.

Vyhlášení nejlepších tří hráčů A týmu

Třetí místo Martin Pánek, v produktivitě Tipsport Superligy je na 22. místě s 19 body za 6 branek a 13 asistencí, bleskurychlý florbalista, který svým nasazením a herními dovednostmi patří mezi TOP hráče A týmu, což potvrdil nominací na MS akademiků, kde získal zlato pro ČR! Druhé místo Jan Kucharič, v produktivitě nejvyšší soutěže na 12. místě s 22 body za 17 branek a 5 asistencí, brilantní střelec, nejproduktivnější hráč týmu loňského ročníku Superligy, střelec známý svojí zdravou drzostí a skvělým řešením útočných situací.  První místo Martin Šindelář, hráč s nejšikovnějšíma rukama v celém oddílu, za poslední dva roky měl největší zlepšení, v loňské sezoně byl dvakrát pozván na přípravu české reprezentace a i on byl členem zlatého akademického výběru na MS v Polsku, v současné době nejproduktivnější hráč znojemského týmu, který je v rámci Tipsport Superligy na 10. místě s 25 body za 11 gólů a 14 asistencí.

Na závěr ještě měl pár slov k přítomným místostarosta Jan Blaha a předseda oddílu poděkoval za pozornost a pozval přítomné na taneční parket a k občerstvení formou rautu.

TJ Znojmo Laufen CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *