První sociální automobil

První sociální automobil bude pomáhat v Břežanech. Novou Dacia Dokker využije Domov pro osoby se zdravotním postižením.

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 29. listopadu zástupci příspěvkové organizace Zámek Břežany. Předání proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.


Nový automobil Domova pro osoby se zdravotním postižením

Příspěvková organizace, která poskytuje služby sociální péče mládeži a dospělým osobám s mentálním a kombinovaným postižením, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil, který funguje již dvacet let. Za tu dobu Kompakt předal v ČR na stovky vozidel. Tato organizace získala v celkovém pořadí již 759. automobil.

Hlavním posláním příspěvkové organizace Zámek Břežany, kam dorazila nová osobní dodávka, je pomoc výše zmíněným skupinám osob. Zámek Břežany poskytuje dvě pobytové služby – domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení a jednu ambulantní službu – denní stacionář.

„Z automobilu máme velkou radost. Snažíme se, aby se naši klienti co nejvíce začlenili do běžného života v přirozeném prostředí. Nový vůz využijeme pro jejich přepravu na různé sportovní a kulturní akce, ale také na běžné cesty, kterými jsou například nákupy nebo návštěvy příbuzných a známých. Je to pro nás krásný vánoční dárek, který jsme obdrželi právě dnes u příležitosti rozsvícení vánočního stromku na zámku, za doprovodu kapely složené z našich klientů,“ uvedl Vít Janků, ředitel příspěvkové organizace Zámek Břežany.

Na financování vozu se podílelo asi pětatřicet společností napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i z okolí.

Tereza Pavézková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *