Michaela Štachová: Můj oblíbený tým je Real Madrid

Ve Znojmě (samozřejmě na našem okrese také!) žije mnoho sportovců a sportovkyň, kteří na základě své výkonnosti a úspěchům, ale i díky své zajímavé osobnosti a morálně-volním vlastnostem by měli býti alespoň jednou za čas požádáni, jestli by neposkytli rozhovor… Dlouho sleduji Michaelu Štachovou a jsem rád, že uzrál čas, abych mohl rozhovorem s ní vyjádřit respekt k její sportovní cestě… A nejen sportovní.Michaelo, jaký pro tebe byl rok 2018 po fotbalové stránce? (úsměv)

Řekla bych, že hodně dobrý. Podzimní část jsme ve starších žákyních v první lize na Moravě zakončili prvním místem v tabulce. Mimo jiné hraji i za juniorky, kde jsme zatím čtvrté. Navíc jsem byla v náhradnicích na zápasy s reprezentací ČR do 15 let.

Jak dlouho hraješ fotbal?  Kde?  Co jiné sporty?

Fotbal hraji od první třídy. Začala jsem v Dobšicích, pak jsme spolu s trenérem přešli do FK Znojmo a teď jsem v týmu  Lokomotiva Brno, kde jsem již čtvrtou sezonu. Kromě fotbalu jsem hrála korfbal, ale časově jsem oba sporty nestíhala. Ve fotbale mi moc pomáhají rodiče, jak finančně, tak časově i psychicky.

Co škola? A další škola?

Ve škole mám skoro samé jedničky. Na střední školu se určitě hlásím do Brna, právě kvůli fotbalu. Jedna je policejní a druhou zatím ještě nevím.

Sleduješ kopanou ve Znojmě? A jiné sporty?

Ne nesleduji. Moc času mi nezbývá.

Co sporty na mezinárodní scéně?

Můj oblíbený tým je Real Madrid. A když je nějaký ten zápas, tak se ráda podívám. Přes zimu sleduji i biatlon, který hodně prožívám.

Pořád se ptám sport, sport, sport… Ale život není jen sport…Co tvůj život? Koníčky, záliby, sny?

Na můj život mi nezbývá moc času, protože když nejsem v Brně na tréninku, tak se doma učím, nebo chodím na procházky se psy. Můj sen je stát se policistkou a dobrou fotbalistkou.

Co ostatní naše fotbalistky v okresu?  S kým bych ještě měl udělat rozhovor? Nominuj!(úsměv)

Určitě s mou spoluhráčkou Bety Skoumalovou, která hrála za 1. SC Znojmo, nebo s mým bývalým trenérem Pavlem Kučmou, který dnes trénuje mladé fotbalistky FK Znojmo.

Děkuji za rozhovor, Míšo!

Libor Duchoň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *