Alej republiky ve Slupi

Ve většině obcí při příležitosti vzniku republiky vysadili lípu. Ve Slupi vysadili občané hned celou alej z lip a javorů. Výsadba se uskutečnila v minulých dnech v areálu Muzea československého opevnění na jižním okraji obce.Celou akci zahájili členové spolku Nezradime 1938 a jejich kolegové, kteří nastoupili v uniformách československých legií, armády, finanční stráže a policie z období 1. republiky.

Poté starosta obce Jiří Slezák krátce seznámil přítomné občany s programem výsadby a předal slovo vrchnímu respicientovi finanční stráže Radimu Žambochovi, který všem přiblížil období vzniku 1. republiky na Znojemsku, následovala hymna ČSR a proslov faráře Jindřicha Čoupka.

Pod vedením místostarosty Martina Ferance se všichni občané přesunuli k samotné výsadbě stromů. V rámci výsadby Aleje republiky vysadili zaměstnanci obce několik lip a javorů také u hřbitova ve Slupi a při vjezdu do místní části Oleksovičky.

Pro všechny účastníky bylo po celou dobu trvání akce nachystáno drobné občerstvení v podobě čaje, svařáku a špekáčků k opečení.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *