Matyáš Držmíšek úspěšný ve freestylovém yoyování

Druhý listopadový víkend proběhla v Brně poslední soutěž Českého Yoyo Poháru (ČYP) ve freestylovém yoyování, která byla součástí indoorfestivalu LIFE!  Zde tak mohli borci, kteří se věnují tomuto netradičnímu sportu, nasbírat poslední body a uzavřít tak sezonu 2018.


Matyáš Držmíšek

V nejvyšší kategorii 1A se v poháru objevil i znojemský talentovaný yoyer třináctiletý Matyáš Držmíšek. Po úspěších v nižší kategorii, kde získal titul mistra České republiky, se rozhodl přejít do kategorie nejvyšší. Zde konkurenci tvoří yoyeři, kteří jsou převážně součástí týmů a bývají sponzorováni velkými zahraničními firmami. Sezonu 2018 začal více než na výbornou. V březnu, na zámku v Lednici, získal titul juniorského mistra Evropy!

Následovala první pohárová soutěž, která se konala v červnu v louckém klášteře ve Znojmě. Zde si první body zajistil krásným 3. místem, a nikoho tak nenechal na pochybách, že se bude drát na přední místa. Velký progres a osobitý styl mu začal budovat respekt u ostatních yoyerů. Svojí formu si udržel i po zbytek sezony, ve které se mu povedlo stát třikrát na bedně, z toho jednou soutěž dokonce vyhrál. Vrcholem sezony bylo Yoyo mistrovství ČR, kde v konkurenci 50 yoyerů skončil na 8. místě.

Po součtu všech bodů se stal Matyáš v ČYP druhým nejlepším yoyerem v ČR. Příští yoyerskou sezonu 2019 odstartuje mistrovství Evropy (EYYC19), které se bude konat 22. – 23. března v Ostravě a Český yoyo pohár 2019 otevře 8. června Znojemský yoyo pohár (ZYPO). Jeho 3. ročník přivítá opět v louckém klášteře ty nejlepší z celé České republiky, kteří si zamilovali tento netradiční sport.  Přijďte i vy rozšířit si obzor o těchto freestylových sportech a podpořit znojemského mladíčka,  pro kterého příští sezona 2019 bude asi velkou výzvou…

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *