Radnice má jasno

Nejen koaliční partneři, ale i opozice může mít shodné priority. Všichni zastupitelé se shodují na dokončení obchvatu a zefektivnění nakládání s odpady. Připomněl to starosta jan Grois, který společně se všemi místostarosty představil programové prohlášení pro následující čtyři roky. Jde o cíle, kterými se budou v následujícím volebním období zabývat. Při schvalování některých tak ochotně zvednou ruce i zastupitelé napříč celým politickým spektrem. 

Prioritou všech byla dostavba posledních 725 metrů obchvatu. Odkloní z města tisíce kamionů a aut, které tudy zbytečně projíždějí. „Díky tomu, že jsme poměrně rychle vytvořili koalici, máme už připravený také rozpočet, v jiných městech tomu tak není,“ řekl starosta Jan Grois (na snímku). Programové prohlášení obsahuje sedmapadesát bodů a je rozděleno do pěti tematických okruhů, mimo jiné zahrnujících vzdělávání a zdravotnictví.

„Chceme dokončit již rozjeté projekty, jako je vytvoření společensko-kulturního centra v bývalém Domečku nebo revitalizace staré školy v areálu louckého kláštera. Chceme taky pokračovat v revitalizaci parků,“ sdělil místostarosta Jakub Malačka.

Radní slibují možná už v příštím roce zavést také mobilní parkovací domy, které umožňují stání ve více patrech. Výhodou je, že jsou montovací, využít se mohou například během Vinobraní.

Radnice tedy už má po volbách jasno, nezbývá než vyčkat, jak se jí přednesené plány podaří uskutečnit. Podrobný přehled programového prohlášení zveřejnilo Znojmo na svém webu.

text: -jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *