Peklo v Tvořihrázi otevřel Lucifer

Bránu do pekel rozevřel samotný satanáš, jenž s hlubokým hrdelním chropotem a s krvavě rudýma očima dorazil na povozu taženém koňským dvojspřežím. Stalo se v Tvořihrázi na zámeckém dvoře tuto sobotu 1. prosince po páté hodině odpolední, kdy nedočkavě přihlížející dav dětí vítal mistrně namaskované rarachy radostným pokřikem.Na nevšední atrakce se těšili všichni. Nechyběly dárky, ale také speciální váha hříchů, která určila, který z malých capartů půjde do nebíčka, anebo do peklíčka – třeba za to, že si nerad čistil zuby.

Originální kompozici této ojedinělé šarády realizoval početný tým nadšenců, jejichž nápaditost trumfla leckteré jiné akce tohoto druhu.

Organizátoři si vystačili s vlastní fantazií a na celkovém dojmu to bylo znát, což ostatně dokladovalo početné publikum přihlížejících, a to nejen místních, ale také přespolních, z nichž někteří přijeli až ze Znojma. Tentokrát se jich dostavily skoro čtyři stovky.

Otevírání pekla spojené s mikulášskou nadílkou, které se uskutečnilo už poněkolikáté, získalo zkrátka slušné renomé, takže starosta Tvořihráze Bohuslav Dolníček hned na úvod ocenil všechny, kteří přiložili ruku k dílu, aby se dobrá věc opět podařila.

A nutno dodat, že se podařila opravdu mimořádně.

Čerti se v sobotním podvečeru skutečně vyrojili, a přestože naháněli hrůzu, děti neopakovatelnou předvánoční atmosféru s hořícími dřevěnými špalky, chrliči ohňů, andělem a samozřejmě s Mikulášem vnímaly s nefalšovanou zvědavostí.

Nefalšovanou chutí se zase netajili dospělí, kteří ochutnávali nezbytný svařák a grog. Otrlejší nátury zase nepohrdly studeným pivem.

text: Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *