Jízda bez řidičáku a pod vlivem drog se jí nevyplatila

Za první prosincový víkend přišli o řidičské průkazy dva řidiči, třetí řidička jej ani nevlastnila. Dva muži ve věku dvaadvacet a devětatřicet let usedli za volant pod vlivem alkoholu, osmatřicetiletá žena pod vlivem drog.


Ilustrační foto

„V sobotu o půl třetí odpoledne jsme v Hrušovanech nad Jevišovkou zastavili ženu, která nevlastnila řidičské oprávnění a test na užití drog měla pozitivní na pervitin a extázi,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Později stejného dne byl zadržen řidičský průkaz devětatřicetiletému muži z Hodonínska.

„O půl desáté večer projížděl Znojmem a byl evidentně pod vlivem alkoholu. Odmítal však dechovou zkoušku i lékařské vyšetření. Ihned jsme mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali pokračovat v další jízdě,“ uvedla Drahokoupilová.

Třetím řidičem přistiženým pod vlivem alkoholu byl dvaadvacetiletý mladík, kterého zastavila hlídka ve Vranově nad Dyjí.

„V neděli o půl páté odpoledne nadýchal 1,24 promile alkoholu. Je důvodně podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a podle trestního zákoníku mu hrozí až rok odnětí svobody, peněžitý trest i zákaz činnosti,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *