V divadle se střílelo

V sobotu 17. listopadu se kolem druhé hodiny odpolední ze znojemského divadla ozývala střelba. Nejednalo se však o žádnou dramatickou scénu jako v případě atentátu na Abrahama Lincolna v Americe, pouze zde probíhala Noc divadel, při níž měli návštěvníci možnost nahlédnout do prostorů, kam se obyčejně nedostanou ani samotní herci.Kromě toho mohli hosté vidět všechny možné rekvizity, kostýmy a mimo jiné také zbraň, ze které se demonstrativně střílelo. Rolí průvodců se ujali herci domácího divadelního spolku Rotunda, kteří zvídavým návštěvníkům popsali, jak to v divadle chodí a k čemu co slouží. Nešetřili ani historkami, kterých někteří za své dlouholeté působení na prknech, co znamenají svět, nasbírali opravdu nesčetně.

„Jednou se stalo, že jsme omylem zkrátili režisérovi kalhoty místo mých. Přišlo se na to na poslední chvíli při kontrole před představením, ale vše se stihlo dát do pořádku a představení jsme odehráli bez problému,“ připomněla jednu ze svých historek herečka Michaela Filipová.

Jednou ze zastávek bylo také orchestřiště nacházející se pod forbínou, která je v případě hudebních představení otevřená a dokáže pojmout až dvacet muzikantů.

Orchestřiště se stávají častým místem úrazů, jak zmínila i další průvodkyně a herečka Draha Juračková.

„Naši technici sem spadli už úplně všichni. Jeden při vysávání jeviště couval a couval, až skončil dole v orchestřišti. Našel ho až kolega, který šel podle šňůry vysavače,“ zavzpomínala Draha Juračková.

Divadlo je zkrátka studnicí vtipných i kuriózních situací. A proto tam povětšinou chodíme.

Dominik Burdel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *