Stříbrná gymnastka Kubošná v Jindřichově Hradci

Poslední velkou prověrku před oblastními přebory absolvovaly závodnice KSG Znojmo v Jindřichově Hradci, který čtrnáct dní po Mistrovství ČR kategorií C pořádal již 10. ročník Jindřichohradecké ligy.


V kategorii II. ligy náš klub i město Znojmo reprezentovaly dvě závodnice – Nella Antonella Smejkal a Kristýna Procházková. Obě závodnice předvedly velmi pěkné sestavy, zvláště na kladině a na prostných. Rezervy mají děvčata na přeskoku a na bradlech, kde je třeba ještě dotáhnout některé povinné požadavky. Přesto Nella obsadila velmi pěkné páté místo a Kristýna skončila na osmé pozici.

Ve III. lize si velmi dobře vedla Simona Molíková, která obsadila rovněž osmou příčku v konkurenci jednatřiceti závodnic mezi závodnicemi převážně Jihočeského kraje a Vysočiny.  Ve IV. lize naše barvy hájily hned tři závodnice. Roli favoritky potvrdila Veronika Kubošná, která před sebe pustila jen o rok starší Annu Holickou z domácího klubu Slovan Jindřichův Hradec. Na kladině a na prostných však byla bezkonkurenčně nejlepší, a po zásluze si domů přivezla pohár za 2. místo.  Zahanbit se však nenechaly ani další naše dvě závodnice. Karolina Mia Kováčová obsadila velmi pěkné sedmé místo a o pouhou jednu příčku za ní skončila osmá Julie Bedřichová.

V páté lize sbíraly zkušenosti naše nejmladší závodnice, kde se nejlépe dařilo Marice Nině Kováčové (6. místo). Těsně za TOP desítkou skončila jedenáctá Hana Geržová, 13. místo vybojovala Eva Majerová a 16. nejmladší účastnice závodu Andrea Doležalová.

Všem děvčatům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci klubu KSG Znojmo i města Znojma, kterému děkujeme za veškerou podporu našeho klubu i všech sportuchtivých dětí.

Ivana Křístelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *