Dorazí i Josef Lada

Je sice konec listopadu, ale už teď to začíná. Řeč je o vánočních přípravách, které se opět po roce kradmo dostávají do našich myslí. V televizi nás reklamy upozorňují na výrobky vhodné pod stromeček, obchody pomalu vytahují ozdoby a ve městě se objevuje vánoční výzdoba.


„Světelná vánoční výzdoba na veřejné osvětlení se již postupně rozmisťuje, 19. listopadu budou horolezci instalovat výzdobu na radniční věž a pak bude následovat zdobení vánočních stromů na náměstích a v příměstských částech,“ uvedla Petra Maršounová, referentka tiskové kanceláře Města Znojma.

V centru budou opět dva stromy, jeden na Masarykově a druhý na náměstí Horním. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na 2. prosinec v 16.45 hod. Kromě dvou velkých stromů bude Městská zeleň instalovat i malé stromky napříč Obrokovou ulicí nazdobené dětmi ze škol a školek, betlém na Masarykovo náměstí, který bude obohacen o nové postavy a výzdobu stánků na trzích.

„Letos byly přemotány do LED technologie staré vánoční motivy na veřejná osvětlení, celkem je to 37 kusů, světelná i nesvětelná výzdoba byla pouze doplněna na opravy, nic nového se nepořizovalo. Od loňska máme opravené i světelné anděly,“ dodala Maršounová.

V oblasti dekorací nás tedy nejspíš žádné převratné novoty nečekají, ale přece jen se můžeme těšit na program Znojemského adventu, za kterým stojí Znojemská Beseda. Ta jej prozatím tají, ale podařilo se nám zjistit, že na Masarykově náměstí bude umístěna velkoformátová fotostěna s motivem obrazu Josefa Lady.

„Informace k programu a novinkám Znojemského adventu budeme zveřejňovat postupně v následujících dnech,“ informoval vedoucí marketingu Znojemské Besedy Karel Semotam.

Chybět nebude ani umělé kluziště, které se minulý rok osvědčilo. V provozu by mělo být od prvního prosince opět na Horním náměstí.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *