Tomáš Třetina potřetí obhájil křeslo starosty

Druhé největší město na Znojemsku už ví, kdo je během následujících čtyř let povede. Ustavující zastupitelstvo v minulém týdnu vyneslo do čela opět Tomáše Třetinu z TOP09.

Vizitka se nebude měnit ani na dveřích kanceláře místostarosty, zůstane na ní jméno Zdeněk Juránek (KDU-ČSL).


Tomáš Třetina; foto: -jan-
Tomáš Třetina; foto: -jan-

Rozrostla se však rada, na sedm z původních pěti členů. Tvořit ji budou tři zástupci z ANO, kteří dostali v letošních komunálních volbách největší počet mandátů, po jednom ještě také zástupce z ČSSD a Strany svobodných občanů. Vznikla tím širší koalice, která Třetinovi vládnutí umožní.

„Na radnici jsem dvanáct let. Za tu dobu se všechno neuvěřitelně zrychlilo, panuje mnohem větší agresivita, všechno je složitější. Dříve se tyto nepříjemnosti daly vyvážit. Ale teď ten pocit o vyváženosti ztrácím,“ řekl ještě před komunálními volbami Tomáš Třetina, který si vyzkoušel v minulosti i křeslo místostarosty. Přesto se rozhodl o post prvního muže Krumlova usilovat potřetí. Podle jeho slov už naposledy.

„Chci totiž dotáhnout rozdělanou práci. Do komunální politiky jsem vstupoval s nápady, které se nyní daří realizovat. Rád bych například dokončil inženýrské sítě, výstavbu domů, rozjel konečně obnovu našeho zámku nebo zajistil, aby se město stalo soběstačným a nezávislým na společnostech typu Vodárenská akciová. A také bych chtěl přiložit ruku k dílu, aby se podařilo zlepšit situaci s nedostatkem lékařů v Moravském Krumlově,“ představil svůj plán Tomáš Třetina.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *