Město seniory hýčká, investuje do nich miliony

Nový chodník, budova či výměna oken. Město pokračuje v cílených investicích do domovů pro seniory. Sociální politika je totiž jednou z priorit vedení radnice.


Ilustrační foto

Celkem třiadvacet nových oken a jedny balkonové dveře zvelebí přízemní část budovy Domova pro seniory U Lesíka, kde sídlí kanceláře a personál. Dále budou vyměněny vchodové dveře, čtyřiatřicet oken a deset pevně zasklených meziokenních částí v přilehlé prádelně. Jen do samotné výměny oken bude investováno zhruba sedm set tisíc korun.

Finanční injekci za téměř pět milionů korun pocítí interiér budovy.

Kromě výmalby budou vyměněny čtvery dvoukřídlé dveře a pětasedmdesát lůžek s antidekubitními matracemi, které zabraňují proleženinám. Již dříve proběhla také instalace nových inteligentních LED svítidel v chodbách všech šesti pater budovy.

Těmito investicemi pokračují opravy seniorských zařízení z minulého roku, kdy finanční výdaje na rekonstrukce překročily částku sedmnácti milionů korun.

Například ve Vančurově ulici byla namontována nová okna a vyměněn výtah. Výtahová rekonstrukce proběhla také v Domě s pečovatelskou službou na ulici Dukelských bojovníků, kde se mimo jiné senioři dočkali úpravy zahrady a vybudování altánu.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *