Silničáře zima nezaskočí

Známé rčení říká, kdo je připraven, není překvapen. A s prvními vločkami, které dopadly na silnice, vyrazili i silničáři. Ti bedlivě pozorují počasí již od 1. listopadu, kdy jim začíná zimní režim.


Silničáři jsou připraveni
foto: -eis-

„Od tohoto data jsme připraveni, máme nachystané zásoby posypového materiálu a na automobilových podvozcích nasazeny zimní nástavby, tedy sypače. Vzhledem k vývoji počasí, které bedlivě sledujeme, jsme už samozřejmě v zimním režimu.“ sdělil Jaroslav Kosík ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Na údržbu pozemních komunikací mají nachystanou pořádnou fůru posypu.

„Aktuálně máme ve skladech 4 470 tun soli a 9 650 tun inertního materiálu,“ vypočítal Kosík. Nejedná se však o veškerý materiál, který je k dispozici. „Dle průběhu zimy pak zásoby, především písku a drtě, doplňujeme,“ ujistil Kosík.

Správa a údržba silnic na Znojemsku udržuje komunikační sítě v délce 986 kilometrů. Ty jsou dále rozděleny do dvaadvaceti posypových okruhů.

„Chemicky ošetřujeme pět set sedmdesát šest kilometrů, inertem tři sta osmdesát sedm a dvacet tři kilometrů plužením. Neudržujeme pouze padesát dva kilometrů vozovek, které jsou už v současnosti označeny příslušnými značkami s tímto upozorněním,“ dodal Kosík.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *