ETTU Cup ve stolním tenisu: Duga Resa – Moravský Krumlov 3:1

Z prvního utkání v chorvatské Duga Rese si krumlovské stolní tenistky přivezly do odvety dvoubodové manko. Velmi vyrovnané utkání rozhodla svými dvěma body 78. hráčka světa Korejka Euchong Yoo. Na oba se ale pořádně nadřela, Mitsuki Yoshida i Barbora Kapounová jí byly v prvních třech setech více než vyrovnanými soupeřkami. Jakmile se ale domácí jednička dostala do vedení, byla k nezastavení.V úvodní dvouhře poměřily síly asijské opory obou týmů. V prvních dvou setech se bojovalo doslova o každý míček. Na domácí hráčce byla patrná nervozita a, kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Mitsuki Yoshida po první vyhrané sadě dokázala dotáhnout i koncovku druhé. Bohužel nestalo se. Od třetího setu pak měla domácí hráčka navrch.

Pravděpodobně klíčový zápas prvního utkání sehrála Kristýna Mikulcová. S chorvatskou juniorskou reprezentantkou Andreou Pavlovič svedla velkou bitvu. V prvním setu česká hráčka bohužel ztratila nadějné vedení, které si ze startu vypracovala. Druhý set urvala domácí hráčka v koncovce. Ve třetím se naopak dokázala Kristýna Mikulcový zvednout a po time-outu otočit nepříznivý průběh. Ve čtvrtém setu už ale měla domácí hráčka navrch a zaslouženě zvýšila domácí vedení na 2:0.

Třetí dvouhru měla plně ve své režii Ekaterina Chernyavskaya. Domácí Martu Vukelič přehrávala od začátku do konce a po výborném výkonu vrátila Moravský Krumlov jasnou třísetovou výhrou do hry.

Ke čtvrté dvouhře proti Yoo nastoupila namísto Kristýny Mikulcové střídající Barbora Kapounová a předvedla vynikající výkon. První set prohrála po několika nevynucených chybách na výhody, druhý s přehledem vyhrála. Zápas se definitivně lámal v polovině třetího setu. Tuto pasáž lépe zvládla Korejka a ve zbytku zápasu dominovala.

STK Aquaestil Duga Resa (Chorvatsko) – TT Moravský Krumlov  3:1:  Eunchong YOO – Mitsuki YOSHIDA 3:1 (11:13, 11:9, 11:5, 11:4), Andrea PAVLOVIC – Kristýna MIKULCOVÁ 3:1 (11:8, 11:9, 8:11, 11:7), Marta VUKELIČ – Ekaterina CHERNYAVSKAYA 0:3 (8:11, 6:11, 6:11), Eunchong YOO – Barbora KAPOUNOVÁ 3:1 (12:10, 5:11, 11:7, 11:2). Odveta je na programu v sobotu 24. listopadu od 18:00 v krumlovské sokolovně. K postupu do dalšího kola potřebují Krumlovanky vyhrát alespoň o dva body, což – jak ukázal první vzájemný zápas – nebude jednoduché, ale ani zdaleka nemožné.

připravil: -JB-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *