Gymnastka Veronika Kubošná ve finále na kladině o Pohár studentstva

Blížící se svátek studentstva oslavily gymnastky v Bučovicích na již 39. ročníku Poháru studentstva, na který se sjely mladší žákyně z celé severní i jižní Moravy. Dvě družstva i přes oslabení podzimní nemocností některých závodnic postavil Klub sportovní gymnastiky Znojmo. Z nich družstvo A obsadilo osmou příčku, družstvo B čtrnáctou pozici.


 


V jednotlivkyních se mezi desetiletými a mladšími závodnicemi nejlépe dařilo teprve osmileté Veronice Kubošné, která obsadila velmi pěkné 12. místo za silnými soupeřkami Sokola Brno I a Moravské Ostravy. Své skóre si vylepšila 25. místem Mia Karolina Kováčová i o stupínek za ní Julie Bedřichová na 26. pozici. Nejmladší závodnice startovního pole sedmiletá Antonie Vojtěchová skončila 32.

Pochvalu za předvedené sestavy zaslouží i Adriana Poláčková a Eva Majerová. Postup do finále na kladině si velmi čistě zacvičenou sestavou zajistila Veronika Kubošná, která nastupovala jako poslední z finálové šestky nejlepších závodnic. Za svou obtížnou sestavu získala obdiv i potlesk diváků, nicméně pád ze skoku roznožmo čelně jí vystoupit na stupínky vítězů nedovolil. Přesto je páté místo velmi výrazným úspěchem.

-IK-

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *