Čtyři góly jsem snad ještě nevstřelil, usmívá se hrdina Teplý

Stačil jediný zápas a z Jakuba Teplého se stal obletovaný fotbalista Fortuna:Národní ligy. Ne každý den se totiž hráči v profesionální lize podaří vstřelit čtyři góly v jednom zápase. Znojemskému útočníkovi se to povedlo, jeho střelecký účet však mohl být ještě větší.


Jakub Teplý
Jakub Teplý

Kdekdo si možná v táboře znojemských fanoušků pokládal otázku, zda by pro jednou nebylo lepší nasadit Jakuba Teplého až v průběhu zápasu. Během úvodních čtrnácti zápasů se trefil dvakrát, na další dvě branky asistoval. Hlavní trenér Leoš Kalvoda mu přesto věřil, což se zkušenému kouči i celému týmu vyplatilo.

„Důvěru trenéra jsem cítil. Doufám, že jsem ji teď naplno využil, i když jsem proti Vítkovicím mohl dát o jeden nebo o dva góly ještě více,“ vyjádřil se v exkluzivním rozhovoru pro znojemský web pětadvacetiletý útočník. Co mu však chybělo k tomu, aby v předchozích duelech byl na tom v produktivitě lépe? „Možná štěstíčko i klid v tom zakončení,“ pokračoval.

Bývalý hráč FC Vysočiny Jihlava či FK Fotbal Třinec během druholigové kariéry nastřílel druhý hattrick, který se mu však před pátečním zápasem překonat ještě nepodařilo. „Ve druhé lize jsem jednou dal tři góly, ale čtyři jsem snad nikdy nevstřelil,“ připomněl Teplý hattrick v dresu FK Kolín v sezoně 2014/2015. Tehdy svými brankami pomohl k pokoření Táborska 3:1. Odchovanec Frýdku-Místku v posledních čtyřech duelech musel se svými spoluhráči skousnout hořkost porážky, v utkání s Vítkovicemi vše bylo jinak. „Podle mě nám všem páteční zápas vyšel na sto procent, nedělali jsme zbytečné chyby a konečně se nám podařilo skórovat,“ těšilo fotbalistu, který se neobával, že by předchozí neproměněné šance Štrombacha nebo Kučery jeho tým po zápase mrzely. „Právě během těch šancí jsem si říkal, že by to dneska mohlo jít, a nakonec to i vyšlo.“ Své čtyři branky zvládl hráč Znojma vstřelit do sedmapadesáté minuty. „Dá se říci, že u všech to bylo těžké,“ usmíval se. „Hned u toho prvního gólu mi ale blesklo hlavou, že gólman hodně chodí dolů pod nohy, tak mě napadlo ho přelobovat. Naštěstí to vyšlo,“ zavzpomínal na gól, do kterého se postupně zapojili Michal Ordoš, Matúš Lacko, finální nahrávkou do vápna zasadil Jan Mudra. Následně měl Teplý další šanci na skórování, tentokrát ho ale brankář Šustr vychytal. Ze střídání v posledních minutách ale zklamaný nebyl. „Mě to nemrzelo, protože jsem věděl, že mě trenér vystřídá kvůli třem žlutým kartám, tak abych mohl hrát proti Hradci Králové,“ připomněl závěrečný duel v letošním roce.

Radek Štohl – 1.SC Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *