Strom Olgy Havlové

Ve čtvrtek 18. října se v Denním stacionáři sv. Damiána zřízeným Oblastní charitou konala slavnost. Předsedkyně Milena Černá z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, přijela s kolegyní Libuší Bautzovou zasadit strom pro Olgu Havlovou.Letos by se paní Havlová dožila 85 let. Při této příležitosti se průběžně vysazuje po celé ČR pětaosmdesát stromů dobré vůle.

„Velmi nás potěšilo, že náš strom je v pořadí 77., protože nám připomíná Chartu 77! Děkujeme místostarostovi a vedoucímu sociálního odboru, že se této akce zúčastnili. Dále děkujeme P. Martinu Holíkovi, který přijel náš strom požehnat! Poděkování patří také panu Venutovi, který nám jablůňku daroval. Velkým překvapením pro všechny byl i šek v hodnotě 100 000 korun, který nám paní Černá za Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové předala. Částka bude použita pro Domácí hospic Znojmo. Moc děkujeme a vážíme si dlouholeté pomoci,“ shrnuje akci Veronika Brandejs z Oblastní charity Znojmo.

„Velká čest pro Znojmo, že bylo vybráno jako jedno z pětaosmdesáti míst, kde poroste strom Olgy Havlové. Ona sama navštívila naše město spolu se svým manželem, prezidentem Václavem Havlem, v září 1992, přičemž velmi obdivovala krásu a jedinečnost románské rotundy. Při výsadbě stromu jsem popřál jabloni (nejoblíbenější strom paní Olgy), ať svým výrazným kmenem připomíná dalším generacím velikost a odkaz paní prezidentové, ať svou rozkvetlou korunou drží ochrannou ruku nad znojemskou Charitou,“ řekl místostarosta Jan Blaha.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *