Gymnastický víkend v Ostravě

Znojemské gymnastky se v sobotu 20. 10. utkaly na již 34. ročníku mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice Vítkovice Cup v daleké Ostravě. Ve velmi silné konkurenci předvedly, co se doposud naučily, a není toho věru málo, což dokazují nejen výsledky, ale i přiložené fotografie. Velmi pěknou sestavou na kladině se představila rozhodčím i divákům nejmladší závodnice startovního pole osmiletá Veronika Kubošná, která startovala v kategorii žákyň nar. 2007 a mladších.  Soupeřky ocenily Veroničin projev na prostných, i přeskok se Veronice vydařil. Na bradlech se však o tři roky starším závodnicím Veronika ještě nevyrovnala. Nicméně 23. místo v této silné konkurenci je velmi slibným začátkem podzimní sezony ve vyšších výkonnostních kategoriích.


 


Naše starší závodnice startovaly v kategorii juniorek, kde se nejlépe dařilo osmé Simoně Molíkové, která porazila svou oddílovou kolegyni a kamarádku Nellu Antonellu Smejkal o půl bodu. Procházková Kristýna absolvovala svůj závod po menší odmlce bez výraznějších chyb. Její předvedené sestavy a projev stačily na 10. místo před 11. Vojtěchovou Annou, která výrazně vylepšila své sestavy na všech nářadích.

Gymnastický víkend však pokračoval i v neděli vyhlášeným závodem BABY GYM CUP 2018 pro nejmenší talentované závodnice, kterých se tentokrát sjelo do Ostravy 201, což svědčí o vzrůstajícím zájmu o sportovní gymnastiku i o povědomí rodičů, kteří si stále více uvědomují nezbytnost gymnastických základů i pro jakýkoli jiný další sport. Velmi trefně tento stav označila Slovenská gymnastická federace na svém nedávném setkání v Bratislavě ku příležitosti oslav 100 let spolu s gymnastikou, kde nejednou padlo, že gymnastika je sport pro všechny sporty.

O to více nás těší výrazný úspěch naší nové talentované hvězdičky klubu Andrejky Doležalové, která ve své kategorii sedmiletých závodnic předběhla 37 stejně talentovaných kamarádek a do Znojma si z Ostravy přivezla bronzovou medaili za 3. místo ve dvojboji na kladině a v prostných. O dva roky mladší Johanka Náhlíková předvedla velmi krásnou sestavu na lavičce a celkově obsadila 12. příčku. V kategorii začínajících závodnic nar. 2010 skončila na 26. místě Adriana Poláčková. Stejný rok narozená, nicméně ve vyšší kategorii startující obsadila Veronika Kubošná 4. místo, když ji od bronzového stupínku dělila pouhá jedna desetina bodu. Vojtěchová Antonie skončila ve stejné kategorii 22.

Dobře se na nedělní závod vyspala Nella Antonella Smejkal, kterou předběhly pouze dvě domácí závodnice z Vítkovic a prostějovská Nikola Cibulcová. Celkově čtvrté místo v tak velké konkurenci čtyřicítky závodnic před kvalifikací na ligové soutěže je rovněž velmi dobrým příslibem.

Doufejme, že se všem závodnicím bude dařit ještě lépe a že budou vzorně reprezentovat nejen svůj mateřský Klub sportovní gymnastiky Znojmo, ale i celé město Znojmo, jemuž děkujeme za veškerou podporu!

Ivana Křístelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *