Tasovice mají největší umělé hřiště v regionu

Dvakrát jim byla dotace zamítnuta, ale ani to je neodradilo, napotřetí to vyšlo, a čekání je u konce. Tasovští fotbalisté mohou po letech vyběhnout na umělý pažit.

„Chybí dodělat pouze jedny schody a elektroměr na umělé osvětlení, jinak je hřiště kompletně hotové a homologované dokonce až na druhou ligu. Do čtrnácti dnů bychom měli dostat kolaudační rozhodnutí,“ uvedl předseda tasovského fotbalu Jan Vašina.
Největším zádrhelem bylo podle Vašiny získat dotaci, na kterou čekali čtyři roky, a pak už šlo vše ráz na ráz. Hřiště bylo dokončeno zhruba za čtyři měsíce od započetí stavby letos v červenci. Hlavním důvodem stavby umělého hřiště bylo ulehčení tomu hlavnímu, které dostávalo trénováním většího počtu družstev pořádně zabrat, a aby nemusely domácí týmy v zimních měsících jezdit trénovat jinam. Celý projekt vyšel na patnáct milionů korun.

„Devět milionů byla dotace z ministerstva školství a zbylých šest spolufinancovaly Tasovice a Hodonice, každá obec po třech milionech,“ vypočítal Vašina s tím, že jeho společnost provedla formou sponzorského daru terénní úpravy před zahájením stavby a po ukončení všech prací v hodnotě jeden a půl milionu korun.

„Hřiště má sloužit primárně fotbalovým účelům, ale trénovat zde bude umožněno taktéž hasičským oddílům obou obcí. Jeho užívání nabídneme i tasovické Základní škole a kromě toho počítáme s pronajímáním fotbalovým oddílům z okolí, jejichž zájem je už teď velký,“ dodal předseda tasovického fotbalu Vašina.

Tasovický tým mužů v současnosti hraje divizi D, a je tak klubem, který v okrese hraje nejvyšší soutěž, tedy ovšem po znojemském týmu 1. SC Znojmo FK hrajícím 2. českou fotbalovou ligu.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *