Děti prosily, aby je nezabíjel, bývalý učitel výhrůžek lituje

Na znalecký posudek čekal brněnský krajský soud, aby začátkem října definitivně rozlouskl případ bývalého vysokoškolského učitele ze Znojma Jindřicha U., mimochodem držitele několika titulů. Bylo velmi důležité zjistit, zda tento muž nese za své vydírání s jednoznačně psychopatickými rysy zodpovědnost.

Loni v prosinci zavolal Jindřich U. své manželce a hrozil, že pokud nestáhne žádost o rozvod, nechá sebe i jejich dvě dcery (11 a 12 let) zamknuté v autě přejet na přejezdu vlakem.

Podle psychiatrů ale duševní poruchou Jindřich U. netrpí a jeho jednání nelze omluvit. Za braní nezletilých dětí jako rukojmí poslal proto soud muže na pět let za mříže. Obžalovaný se odvolal a případ, který vyvolává rozpaky i u otrlých povah, stále není uzavřen.

Jindřich U. vzal v onen osudný den své dcery autem na vánoční trhy do Vídně. Už delší dobu řešil finanční a manželské problémy, měl brát antidepresiva. Z cesty pak podle obžaloby manželce rozrušeně zavolal a chtěl, aby vzala zpět svou žádost o rozvod. Pokud se tak nestane, zabije sebe i děti. Jsou prý zamknuté v autě a vyjede s nimi na železniční přejezd, kde za chvíli pojede vlak. Poté vypnul telefon, mobilní přístroje vzal i dívkám, které plakaly a prosily, aby je nezabíjel, protože chtějí žít.

Matka se jim nemohla dovolat a okamžitě zalarmovala polici. Teprve po dvou nekonečných hodinách jí přišla od starší dcerky SMS zpráva, že jsou v pořádku a jedou dál.

U soudu Jindřich U. zpytoval svědomí. Tvrdil, že už delší dobu trpěl psychickými problémy a několikrát se zabýval myšlenkami na sebevraždu, výhrůžku manželce ale nemyslel vážně a svým dcerám by nikdy neublížil. Má je rád. Jeho rukojmím se nestaly a jejich zdraví podle svého názoru neohrožoval.

Soud s ním v tomto případě ale v žádném případě nesouhlasil.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *