Řidič autobusu nadýchal 1,80 promile

Víkendová policejní akce zaměřená na alkohol za volantem odhalila skoro dvě stovky přestupků. Celkově bylo zjištěno, že pod vlivem alkoholu za volant usedlo dvacet řidičů a tři řidiči před jízdou užili drogy. Kontrolováni byli také řidiči autobusů a i u nich policisté zjistili přítomnost alkoholu v těle.


foto: Policie ČR
foto: Policie ČR

„Ve Znojmě šokoval policisty hned ze startu akce šestačtyřicetiletý šofér jedoucí na tamní lince. Tomu přístroj při dechové zkoušce ukázal zarážející hodnotu 1,80 promile. V pátek krátce před sedmou hodinou ráno měl za sebou odježděných pěkných pár kilometrů, na silnice totiž vyrazil o dvě hodiny dříve. Sdělil, že předcházející den vypil sedm jedenáctek a k tomu přidal šest vodek. V autobuse cestovalo v době kontroly deset cestujících,“ informoval Bohumil Malášek, tiskový mluvčí policie.

Další dva provinilci z řad profesionálních řidičů byli zjištěni v blanenském okrese. Třiapadesátiletému řidiči autobusu bylo naměřeno 0,8 promile. Přiznal, že předchozí večer vypil čtyři piva. O něco méně bylo naměřeno čtyřiapadesátiletému řidiči, který podle svých slov předvečer jízdy vypil čaj se slivovicí. Dechový přístroj ukázal hodnotu 0,19 promile.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *