Chutná Znojmo anebo nechutná?

V rámci nové marketingové koncepce Města Znojma se na sociálních sítích objevily dvě nové lavičky #znojmochutna. Jedna se od léta nachází v jižním hradebním příkopu a druhá byla umístěna do prostoru před rotundou svaté Kateřiny.

Propagace města na sociálních sítích patří k důležitým moderním trendům, které na jih Moravy mohou přilákat více turistů. Je ale nezbytné moderní trend propagovat moderním prvkém?


foto: -bur-

Názory se ovšem různí.

„Na návrhu vzhledu lavičky se podílela městská architektka Iveta Ludvíková (cena obou laviček vyšla na 50 000 korun a Znojemská Beseda ji uhradila Agentuře Bravissimo – pozn. Redakce). Použitý materiál, beton, byl zvolen s ohledem na odolnost vůči poškození a ochranu před krádeží a vandalismem. Lavičky mají posloužit k focení před dominantami města Znojma a k následnému umísťování fotek na sociální sítě. To je důvodem, proč byly voleny právě ony dvě lokality. Takže v případě lavičky u rotundy se předpokládá, že to nejdůležitější je, že si někdo sedne na lavičku a udělá fotku se zmíněnou rotundou, hradem, či kostelem svatého Mikuláše v pozadí. A to celé doplní hashtagem #znojmochutna,“ vysvětluje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Odlišný názor na věc má však historik Jiří Kacetl.

„Dobře rozumím modernímu marketingovému trendu oblíbených hashtagů, čemu ale již moc nerozumím, je toto ztvárnění. Nízký šedý betonový hranol není podle mého názoru jako lavička vhodný (senior s bolavými koleny si na něj určitě nesedne), do historického prostředí hradeb či znojemského hradu u rotundy také podle mého názoru nezapadá,“ sdělil Kacetl.

Negativní názory převažují i pod fotografií lavičky, která se objevila na oficiálních facebookových stránkách města Znojma.

„Nemyslím si, že by to tam patřilo. Něco takového může bejt někde na začátku, konci města, aby to trochu propagovalo. Určitě by něco takového nemělo bejt u Rotundy. A ještě k tomu to není hezké. Kdyby to mělo trochu historické prvky, tak neřeknu. Přirovnal bych to asi k tomu, jak komunisti postavili na Dolním náměstí obchodní dům Dyji. Ale tohle aspoň jde odstranit,“ vyjádřil svůj názor uživatel Martin Jordánek.

Dominik Burdel

1 komentář: „Chutná Znojmo anebo nechutná?

  • 28.10.2018 (5:28)
    Permalink

    I mně se to vůbec nelíbí,komunisty kritizujete ale poučení jste si nevzali.Aspoň že to nestálo fůru peněz jako Havlovy lavičky.I ten výraz na lavičce a materiál do středověkého místa nezapadá.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *