Tři zlaté z Vídně pro Piálka a Jägera

Zaslat na prestižní mezinárodní soutěž devět vín a mít všechna ohodnocena je skutečně skvělý výkon svědčící o špičkové úrovni vinařství. Tento majstrštyk se podařil Vinařství Piálek & Jäger na vídeňské soutěži AWC Vienna 2018. Toto nevelké vinařství se ziskem tří zlatých, pěti stříbrných medailí a jedné pečeti doporučení, bylo výsledkem katapultováno mezi nejlepší producenty vín České republiky a stalo se nejúspěšnějším vinařstvím této soutěže ze Znojemské vinařské podoblasti.


ilustrační foto: -eis-

„Do soutěží zasíláme stejná vína, která současně nabízíme našim zákazníkům. Rozhodně nevolíme cestu vyrobit malé šarže určené pro soutěže a pak další, mnohem objemnější, pro koncové zákazníky. Máme jednu šarži, takže spotřebitel má jistotu, že obdrží vítězné víno. Osobně si velice vážím stříbra za Chardonay Grand reserva 2015, toto ocenění pro mne znamená více než jiná zlatá medaile,“ konstatoval Kamil Piálek.

Zlaté medaile obdržel Ryzlink rýnský VOC 2017, Tramín červený 2017 a Pálava 2017. „Velice si vážím zisku zlaté medaile za Ryzlink VOC Znojmo, který uspěl ve velice široké konkurenci této světově rozšířené odrůdy. Ukázali jsme Němcům a Rakušanům, kteří tuto odrůdu pěstují ve velké míře a dosahují s ní velkých úspěchů, že nevelké znojemské vinařství může konkurovat i zavedeným věhlasným producentům. Považuji to za větší úspěch než zlato pro Pálavu, kterou vyrábějí víceméně pouze tuzemští vinaři, a tím má mnohem menší konkurenci,“ doplnil svého kolegu Jaroslav Jäger.

Více jak polovina soutěžních vzorků zaslaných do Vídně vinařstvím Piálek & Jäger byla v kategorii suchá a polosuchá, kde je největší konkurence, což podtrhuje úspěch této kolekce.

Celkem na AWC Vienna soutěžilo 12 402 vín od více jak 1 700 producentů z devětatřiceti zemí světa. Ziskem 63 zlatých medailí, 284 stříbrných a oceněním dobré kvality Seal of Approval v 107 případech se tuzemští vinaři mezi světovou elitou rozhodně neztratili.

Jiří Eisenbruk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *