Pod vlivem alkoholu a drog zabil protijedoucí řidičku

Téměř do půlnoci byla od včerejšího pozdního odpoledne odkláněna doprava mezi obcí Citonice a křižovatkou na Znojmo. Důvodem byla tragická dopravní nehoda dvou osobních aut.„Sedmadvacetiletý muž jel s vozidlem Volvo a zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění pravotočivé zatáčky. Dostal smyk a v protisměru se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Fiat, za jehož volantem seděla padesátiletá řidička. Obě auta byla vymrštěna mimo komunikaci do pole. V úseku delším přes sto metrů byla silnice poseta různými úlomky. Po střetu patrně ve velmi vysoké rychlosti odpadla na vozovku nejen kola, ale i motor. Oba řidiči utrpěli vážná zranění. Žena na místě zemřela a muž byl transportován vrtulníkem do nemocnice v Brně. Nikdo jiný s nimi v autech nejel. Při šetření této závažné události jsme zjistili, že řidič Volva jel agresivně a rychlou jízdou v kombinaci s nebezpečným předjížděním přes plnou čáru ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu již mezi obcemi Milíčovice a Citonice. Z toho důvodu žádáme další svědky, kteří mají tyto kritické kolizní situace zaznamenané, nechť nám informace poskytnou. Volat můžete linku 158 nebo přímo mobilní telefon znojemských dopravních policistů 724 189 025. V evidencích řidičů jsme dále zjistili, že tento muž v současné době ani nesmí řídit. Městský úřad v Moravských Budějovicích mu tuto činnost v polovině letošního září zakázal na dobu dvanácti měsíců. Rozborem tělních tekutin pak vyšlo najevo, že jsou výsledky pozitivní na alkohol a marihuanu.  Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření. Ochotným a všímavým občanům děkujeme za jejich pro nás důležitou spolupráci,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

-bur-

2 komentáře: „Pod vlivem alkoholu a drog zabil protijedoucí řidičku

 • 15.10.2018 (11:35)
  Permalink

  Dobrý den. Mám jen jednu otázku. Kde k této nehodě vlastně došlo. Vaše noviny píší, že to bylo mezi Citonicemi a křižovatkou na Znojmo a Znojemský týden, viz http://www.znoj-tyden.cz/zdrogovany-se-celne-srazil-s-osobnim-autem-jeho-ridicka-zemrela-policiste-hledaji-svedky/ zase, že to bylo mezi Milíčovicemi a Citonicemi. Takže jsem se kvůli těmto informacím docela nepohodl s přáteli. Pokud mi chcete odpovědět, tak Vám předem děkuji. Přeji pěkný den.

  Reagovat
  • 16.10.2018 (9:49)
   Permalink

   Dobrý den, oficiální policejní zpráva uvádí, že boural mezi obcí Citonice a křižovatkou na Znojmo. Mezi zmíněnými Milíčovicemi a Citonicemi řidič, cituji „jel agresivně a rychlou jízdou v kombinaci s nebezpečným předjížděním přes plnou čáru ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu již mezi obcemi Milíčovice a Citonice.“

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *