Další sebevražda ve Znojmě

Do statistiky sebevražd na Znojemsku přibyla další černá čárka. Ve středu 3. října skočila z okna v části ulice Na Vinici pětasedmdesátiletá žena. K činu se odhodlala odpoledne před šestnáctou hodinou, kdy se vraceli lidé z práce. Zdravotníci k ní nejprve vyslali vrtulník, ale pak jej odvolali. Snaha o záchranu již byla marná.


Ilustrační foto

„Nic nenasvědčuje tomu, že šlo o cizí zavinění. Skočila ze svého bytu a dobrovolně,“sdělila k tragédii policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Co ženu k rozhodnutí dohnalo, je předmětem šetření. Nelze vyloučit zdravotní problémy a deprese.

„Jednalo se o pád ze třetího patra, spadla asi ze šesti metrů,“ přiblížila další okolnosti mluvčí zdravotníků Michaela Bothová. „Na místo jsme vyslali posádku s lékařem a také vrtulník, ten byl nakonec odvolán. Ani jsme nezahájili resuscitaci, zranění byla neslučitelná se životem.“

Podle svědků se resuscitovat ženu pokoušeli před příjezdem sanitky ještě nějací lidé. „To oceňuji. Jiní naopak postávali a dokonce si vše fotili na mobil, což bylo nechutné, já šel raději hned pryč, všude byla spousta krve“ popsal muž, který tudy náhodně procházel.

Skok z okna jako způsob sebevraždy zvolil v srpnu ve Znojmě i manželský pár na sídlišti Pražská.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *