Stačí hodina týdně

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo připravilo školení pro nové dobrovolníky.

Úvodní školení pro zájemce proběhne 25. října a 7. listopadu od 15.30 – 19.30 hod. v Dobrovolnickém centru na Dolní České 13 ve Znojmě. 

Dobrovolníci působí jako společníci především osamělých klientů v sociálních a zdravotních organizacích ve Znojmě a okolí, se kterými tráví smysluplně volný čas. Povídají si s nimi, čtou časopisy a knihy, chodí na procházky, hrají společenské hry, doprovází je na společné výlety apod.

Dobrovolníkem může být i pes

Dobrovolnictví má mnoho podob. Někdy si to neuvědomujeme, ale stáváme se také dobrovolníkem, i když nejsme pod záštitou specializované organizace. Dobrovolníky se stávají lidé, ale i zvířata.

O tom, jak může pomáhat pes, se dozvíte na přednášce, kterou pro vás připravilo DC ADRA Znojmo a Výcvikového canisterapeutické sdružení Hafík, z. s.

Přednáška proběhne v rámci Týdne sociálních služeb dne 11. října od 10.00 – 10.45 v Dobrovolnickém centru na Dolní České 13. Vstup zdarma.

V případě zájmu kontaktujte:

Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo, Dolní Česká 13, Znojmo (hodiny pro veřejnost – pondělí 9:00-11:00, 13:00-16:00; případně je možné domluvit si jiný termín schůzky), e-mail: znojmo@adra.cz, mobil: 607 144 090

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *