Tenistka Simona Wirglerová vybojovala bronz na mistrovství České republiky

Hráčka tenisového klubu TK Znojmo Simona Wirglerová se zúčastnila v termínu 12. -18. 8. mistrovství České republiky starších žákyň, které se letos konalo v areálu v Dobříši. Nominaci na mistrovství republiky si Simona vybojovala už v červnu na oblastních přeborech st. žákyň, kde postoupila do finále dvouhry.


Tenistka Wirglerová vybojovala bronz na mistrovství České republiky

Mistrovství republiky se účastní každým rokem 48 hráček, los Simoně ve dvouhře příliš nepřál, neboť hned v úvodním kole narazila na svou velkou kamarádku a spoluhráčku ve čtyřhře Natálii Řezníčkovou z Kunštátu a podlehla 2:6 1:6. Vítězka narazila na celkovou vítězku mistrovství Lindu Klimovičovou hrající za TK Agrofert Prostějov.

Vše si Simča s Natálií vynahradily ve čtyřhře, když v 1. kole porazily Caisovou (České Budějovice) s Bezdíčkovou (Tábor 1903) 6:3 6:3 a vybojovaly si postup do 2. kola, kde jim druhá nasazená dvojice Panchartek-Havlíčková zápas vzdaly, a postoupily do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále dokázaly porazit  dvojici z I.ČLTK Praha Ivanovou s Dvořákovou ve vyrovnaném zápase 6:1 4:6 10:8 a radovaly se z postupu do semifinále. V boji o finále holky hrály proti dvojici N. Šálková (TK Neridé) a A. Abeldinova (TK Slavia Plzeň), které byly nasazeny jako pár č. 3.

Simča s Natkou předvedly opět výborný výkon, ale to nestačilo, a podlehly těsně 3:6 4:6 a obsadily 3. místo. Simča a Natálie se zaslouženě radovaly se zisku bronzových medailí ve čtyřhře na mistrovství ČR starších žákyň.  TK Znojmo gratuluje k velkému úspěchu a přeje mnoho úspěchů dalších na následujících turnajích sezony.

-TeK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *