Lucrezia Borgia páchá prvorepubliková alotria

Lucrezia Borgia, Znojmo před sto lety a píseň Prvorepubliková. Taková jsou kulisou nového komediálního videoklipu, který známá hudební skupina právě natáčí.„Kamer se opětovně chopil Milan Bouška se synem Michalem a Michal Remeš, s nimiž jsme už tropili alotria v klipech na pirátské lodi. V Městském divadle jsme se přenesli do prvorepublikových šantánů, kde taneční kreace prováděla děvčata ze souboru dobových tanců Honorata. Roli šantánové zpěvačky ztvárnila znojemská rodačka Kamila Valová. V obsazení swingové kapely se objeví tlupa bláznivých muzikantů, mezi nimiž nechybí Mirek Kratochvíl s trubkou, Radek Svoboda řádí s pozounem, na bicí míchá guláš Kulda, kontrabas zmákl Honza Jeřábek a Jirka Stritzko předvedl, že i v roli Hoga Foga na piano je prostě neodolatelný.“
Tak zhodnotil stav natáčení frontman kapely Antonín Maceček, který si zaslouží veliké díky za obětavost. Pro jednu z rolí byl nucen obětovat svoje překrásně rostlé padesáticentimetrové vousy. Ovšem ošatit pro roli ho již musel MUDr. Karel Floryk, jemuž se to povedlo zcela mimořádným způsobem. Nepostradatelnými se stali také osvětlovači Miloš Smutný a Josef Mach.
Druhý natáčecí den se nesl ve znamení prvorepublikového motorismu i běžného pouličního života, ovšem kořeněného scénami jako z Četnických humoresek. Hlavní role v klipu připadla „neodolatelnému a multitalentovanému“ Josefu Svobodovi. Ovšem k umocnění jeho alotrií více než úžasně sekundovaly automobily. Praví nefalšovaní prvorepublikoví veteráni, které si sami kočírovali Bohumil Suchý a Jan Drozd (Muzeum motorismu Znojmo).
V těchto veteránech spravedlnosti prvorepublikových četníků, pod vedením Franty Šmákala a Luďka Kincla, spolehlivě hlavní nezbedník unikal. „Na náměstíčku před hotelem Kárník jste mohli potkat jak žebrajícího flašinetáře, tak o kus dál na rohu stojící lehkou děvu, v poutech se potácejícího monarchistu s obrazem mocnáře, či v autě se vyvážející znojemskou honoraci v podání manželů Florykových.  Těchto a dalších rolí se zhostili Růženka a Miloslav Smutní, Zdeněk Čižmář s dcerami Aničkou a Anežkou, Honza Drozd s rodinou ve složení Dana Drozdová, Marcela Coufalová, Anička Cidlinská, Martin a Tomáš Cidlinští, Toník a Jakub Futákovi. A lukrecijky Janča Burdová a Jana Vojáčková. Kostýmy zaštítily v obou případech Květa Floryková a Růženka Smutná. O naše účesy se starala Veronika Cihlářová a o naše tváře Pavlína Raabová. Již tradičně o skvělé fotky z natáčení Monika Baštová. Na plac nás pomáhala honit Alice Grossová.
Pochopitelně rovněž neskonalé díky patří Městu Znojmu za zapůjčení Městského divadla. Jak znojemský starosta Jan Grois, tak i ředitelka Anna Maixnerová vyšli vstříc lucrezioborgiovským alotriím vskutku velkoryse,“ doplnil Antonín Maceček.
-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *