Den sobotní ve znamení slavnosti pivní

Desítky stánků, a nejen pivních, vyrostly v sobotní odpoledne napříč Horním a Václavským náměstím ve Znojmě. Jako houby po dešti. Dvě pódia a na nich osm kapel bavilo davy lidí. Čím pozdější hodina, tím zvučnější jméno. Lidé si mohli užít písně z dílen Alkeholu, Zoči Voči, Cocotte Minute nebo Eddie Stoilow.„V letošním roce nás čeká již čtvrtý ročník pivních slavností pořádaných Znojemskou Besedou. Návštěvnost této akce jasně dokazuje, že Znojmo není jenom městem vína, a že toho máme návštěvníkům opravdu co nabídnout,“ těší se z pestré nabídky Jan Grois, starosta města Znojma.
Programem provázel náštěvníky zkušený moderátor Tomáš Kraus. Tento rok mohli lidé ochutnat piva z pivovarů Znojemský městský pivovar, Zlatý Josef, Šnek, Dráteník, hasičský pivovar Bítov a Hnanice.
„Přestože jsou pivní slavnosti hlavně o tomto osvěžujícím moku, hudební program je jejich nepostradatelnou součástí. Spousta kapel chce ve Znojmě vystupovat každým rokem, snažíme se však na našich akcích obsazovat jména z celé české i slovenské hudební sféry, a těch je spousta. Jsem rád, že vedle kapel zvučných jmen můžeme dát prostor i kapelám místním,“ chválí si program František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.
-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *