Znojemská ZUŠka se představila veřejnosti v rámci ZUŠ Open

Čtvrteční odpoledne patřilo II. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol, který se konal na veřejných prostranstvích po celé České republice. V programech se představili mladí umělci hudebního, výtvarného, tanečního a divadelního oboru, kteří na malých či větších pódiích předvedli svoje umění. Cílem této akce bylo ukázat široké veřejnosti, jak důležitá je výchova dětí a mládeže a také co vše musí umělecké mládí zvládat. Byl to samozřejmě také dobrý prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění. Letošní projekt ZUŠ Open podporovali takové osobnosti jako Alice Nellis, Maxim Velčovský, bratři Bubeníčkovi, Terezie Kovalová, Jan Talich nebo Josef Špaček.
V letošním školním roce působí v České republice celkem 492 ZUŠ, kde se vzdělává celkem 251 218 žáků. ZUŠ Open se zúčastnilo celkem 320 Základních uměleckých škol z celé ČR. ZUŠ Znojmo se zúčastnila této akce již podruhé.
Akce se konala v kolonce na Rumunské ulici, kde byl pro všechny návštěvníky nachystán bohatý odpolední program. Na improvizovaném pódiu se celé odpoledne střídali mladí hudebníci z různých oddělení hudebního oboru. Byly zde slyšet všemožné hudební nástroje. Od klavíru, přes elektronické klávesové nástroje, housle, zpěv, akordeon, trubku, pozoun, flétnu až po bicí. Představila se i menší uskupení. Návštěvníci mohli po celou dobu konání akce zhlédnout také výstavu prací žáků výtvarného oboru. Nebylo zapomenuto ani na občerstvení vystupujících i všech posluchačů, o které se postaral bývalý žák školy Vojtěch Čabala.
Bohužel malou kaňkou na této akci bylo počasí. Pro rychle ženoucí se bouřku muselo být vystoupení v závěru zrušeno a natěšené děti z pěveckého sboru a RockBandu se již do akce nedostali. Protože počasí se poručit nedá, uvidíme jistě tyto mladé zpěváky a hudebníky v příštím roce.
I přes nepřízeň počasí návštěvníci této akce byli mile překvapeni, jak mladí umělci zvládají své nástroje nebo co vše dovedou vytvořit. Přítomní nešetřili chválou ani potleskem. Velký dík patří samozřejmě také všem pedagogům ZUŠ Znojmo, kteří tento program v rámci této celorepublikové akce připravili. Dokázali tak, že tento vzdělávací systém je ve světovém měřítku skutečně unikátní. Proto je zapotřebí si ho velmi vážit, podporovat jej a dále ho rozvíjet a zdokonalovat.
-BBZ-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *