Pavel Ohera: Chceme si upevnit naše pozice v EBEL a neztratit se v Lize mistrů

Nová sezona klepe na dveře! Již příští týden čeká na Orly první přípravný zápas a prezident klubu Pavel Ohera odhaluje v rozhovoru nejen cíle v novém ročníku, ale hovoří také o posilách, rekonstrukcích stadionu, partnerech i mládeži.


Ing. Pavel Ohera.

Když se vrátíme na skok k loňské sezoně. Jak vzpomínáte s odstupem času na finálovou účast?

Před sedmi lety jsme začínali prakticky od nuly. Dvě sezony jsme působili v první české lize, nyní hrajeme prestižní Ligu mistrů a v loňském ročníku jsme dosáhli na stříbrné medaile v mezinárodní EBEL. Ukončili jsme takovou pětiletku budování kádru. Někteří hráči odešli, ale to je dáno tím, že jim v jiných klubech byly nabídnuty lepší peníze. Alespoň se tak ukázalo, že z našeho klubu se hráčům otevírají cesty do extraligy a popřípadě i do zahraničí.

V loňské sezoně se vydařil tah se zahraničními hráči. Bude těžké je letos nahradit?

Coltona jsme znali, neboť jsme jej viděli hrát v Maďarsku. Myslím si ale, že mu k té skvělé sezóně ve Znojmě pomohl i týmový duch. Doufejme, že mu to bude šlapat i v české extralize. Jsme přesvědčeni, že Adam Hughesman bude schopný jej adekvátně nahradit. Je to hokejista s velkým potenciálem. Hodně si od něj slibujeme. Co se týče Coreyho Trivina, po sezóně jsme s ním dlouho jednali, ale jeho finanční požadavky byly absolutně mimo naše limity. Jsme rádi, že jsme udrželi Andrého Lakose, který tady tomu dal trochu jiný rozměr. Je to persona rakouského hokeje. S jeho příchodem máme pocit, že nás rozhodčí i funkcionáři v Rakousku začali více respektovat. Pokud nepřijde nějaký zázračný partner, nikdy nebudeme klubem, který bude kupovat hvězdy. Toto je naše cesta a věřím, že noví hráči ty odejité nahradí. Myslím si, že to bude nejsložitější sezona, protože chceme uspět v Lize mistrů a zároveň potvrdit naše pozice v EBEL, aby se neřeklo, že to byla jen náhoda.

Díky úspěšné sezoně jste si zajistili účast v Lize mistrů…

Už před nadstavbou jsme si řekli, že bychom si ji chtěli zkusit zahrát. Nelze ji srovnávat s tou fotbalovou, ale je to kvalitní evropská liga, která má své sponzory a může se vyvíjet. Punc by tomu samozřejmě dodaly týmy z KHL, ale i tak je každá konfrontace s cizinou dobrá. Mám z toho pocit, že to v Česku nikdo až na Spartu vážně nebere. Mrzí mě to.

Celý rozhovor Lukáše Cahy s Pavlem Oherou najdete v aktuálním Znojemsku č. 31 na straně patnácté.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *