Učitel František Koudela dostal nejvíc jedniček a bude ředitelem Besedy

Zaměstnanci Znojemské Besedy už vědí, kdo se stane jejich novým šéfem. Kormidlo vedení od 24. března přebírá po Dušanu Vargovi pětatřicetiletý učitel odborného výcviku František Koudela ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy na Přímětické, který je také předsedou občanského sdružení VOC Znojmo. Zvítězil minulý týden ve výběrovém řízení v konkurenci pěti uchazečů.


František Koudela. FOTO: -eis-

„Šlo o čtyři muže a jednu ženu, bodovali jsme je jako ve škole známkami od jedničky do pětky. Pan Koudela dopadl nejlíp, i když jsme dávali zaslouženě jedničky nejen jemu. Přesvědčil nás nejlepší koncepcí a návrhem, jak dál Besedu vést,“ komentuje rozhodnutí místostarosta Znojma Jan Grois. „Atmosféra řízení byla poklidná, účastníci mi nepřipadali nervózní, čekal jsem snad jen větší počet adeptů,“ dodal Grois.

Některé možná odradila skutečnost, že post ředitele Znojemské Besedy si za posledních sedm let vyzkoušeli hned tři lidé a jde o časově náročnou funkci. Vědom si toho je i František Koudela: „Rozhodování pro mě vůbec nebylo jednoduché. Práce učitele mi navíc bude hrozně chybět, mám ji velmi rád. Původně jsem chtěl na škole zůstat alespoň na částečný úvazek, ale to bych opravdu nestíhal, konzultoval jsem to se svými žáky a musím se té myšlenky vzdát.“

Co ale neopustí, je sdružení VOC Znojmo, které zaštiťuje přední znojemské vinaře a má řadu aktivit se Znojemskou Besedou společných. Například vinobraní. Příprava této nejznámější kulturní akce v regionu bude také jednou z hlavních priorit budoucího ředitele. Znojemskou Besedu chce vést minimálně v duchu svého předchůdce a spolupracovat do budoucna s lidmi, kteří jsou město Znojmu nakloněni, i když zde nežijí.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *