Košt kořistí Libora Frimmela

Patrně jedna z nejprestižnějších vinařských akcí roku – Znojemský košt – se uskutečnila minulou sobotu v klášteře v Louce. Šampionem XXIV. přehlídky vín znojemské vinařské podoblasti se stal vzorek Libora Frimmela ze Znojma (Chardonnay 2012, pozdní sběr).


Libor Frimmel
Libor Frimmel ze Znojma (vpravo) se svou manželkou a s Jaromírem Čepičkou, předsedou Sdružení znojemských vinařů (v pozadí). FOTO: IVAN ROUPEC

Na sobotním vinařském maratonu bylo možno přechutnat 635 vzorků ve dvaačtyřiceti odrůdách (448 bílých, 61 růžových a 124 červených). Nejčastěji zastoupenou odrůdou byl Sauvignon, následovaný Veltlínským zeleným a Ryzlinkem rýnským.

Šampiona přírodně sladkých vín si odnesl Znovín. Lechovické vinné sklepy si zase nenechaly ujít titul nejlepšího velkovýrobce. Nejlepší vzorek drobného pěstitele ukořistil Miroslav Grolík z Hodonic. Králem vín se mohlo pyšnit Vinařství Líbal z Horních Dunajovic a cena Jindřicha Ševčíka pak připadla dvojici Piálek a Jäger z Nového Šaldorfa.

Hned zpočátku vyhlášené sobotní akce v louckém klášteře, která tradičně přitahuje stovky návštěvníků, zaznívaly hlasy, že Frimmelova trofej na letošním Znojemském koštu je sice možná poněkud překvapivá (protože vinař porazil ostřílené a zkušené výrobce), ale právem zasloužená, poněvadž Frimmelovo víno stojí skutečně za to.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *